Header Image

Rodzina Monet. Perełka 3.2 - Weronika Anna Marczak [współpraca reklamowa]


 

Weronika Anna Marczak, to autorka pisząca z początku na platformie Wattpad, która zyskała niedawno ogromną popularność; seria nie schodzi z czołówki list sprzedaży, a po autograf ustawiają się kilometrowe kolejki. 

Już przy okazji poprzedniej części pisałam o tym, że nie czuję się targetem, ale skoro wszyscy rozmawiają o tej książce, a młodzież chce to czytać, to muszę się do wiedzieć, co jest tego przyczyną. Atutem niewątpliwie jest potoczny język, który z pewnością może trafić do młodego czytelnika. 

Podobać się może również otoczka, cały ten blichtr, którym otoczeni są Monetowie. Podtrzymuje moją opinię, że to może być dobra lektura “na kocyk”, niezobowiązująca i przenosząca czytelnika w elegancki świat drogich hoteli i prywatnych plaż. A czytelniczki robią prywatne rankingi ulubionego brata i chwalą Hailie za obronę własnego zdania, które coraz mocniej stara się wyrażać. 

Jako bibliotekarka mam naprawdę mnóstwo zapytań o tę serię i cieszę się, że udało mi się pozyskać, chociaż dwie książki dla #Filia15Rybnik (obie części Perełki). Klasyfikacja Rodziny to IV/Po, czyli powieści młodzieżowe dla wieku 15-16 lat, chociaż to książka dla raczej starszego odbiorcy (ten tom z racji niektórych scen zakwalifikowałabym do innej kategorii). 

Fanki serii będą w zachwycone, bo Perełka to chyba najlepsza część z dotychczasowych; historia nabiera tempa, a emocje buzują. Bardzo chętnie dowiedziałabym się, co Wam się podoba/nie podoba w serii Weroniki Marczak? 

P.S. Okładka jest obłędna i oczyma wyobraźni widzę wyroby papiernicze z motywem serii.

Za możliwość zapoznania się z lekturą dziękuję Wydawnictwu You & YA [współpraca reklamowa]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz