Światowy Dzień Książki - vintage zdjęcia książek

Z okazji Światowego Dnia Książki chciałam Wam zaprezentować fotografie mojego autorstwa. Zdjęcia można oglądać na mini-wystawie w Czytelni PiMBP w Rybniku.  To tyle w oczekiwaniu na nowy "pisany" post. Chyba już do tradycji należy, że w kwietniu mam zastój i jestem o krok od zawieszenia blogerskiej działalności. Ale - większość głosów jest jednak za tym, żebym kontynuowała pisanie o książkach, szczególnie o #vintagebooks, starych książkach, mojej miłości do nich. 
Jestem jeszcze "winna" jeden wpis recenzencki, który - mam nadzieję, ukażę się w przyszłym tygodniu. Mam za sobą kilka niezłych książek, być może o dwóch skrobnę kilka słów. Majówka zapowiada mi się również książkowo, ale o tym w przyszły weekend. 
Miłej niedzieli, Kochani!

20 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia!
  Również miłej niedzieli życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie klimatyczne zdjęcia. Coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, klimatyczne zdjęcia! Zazdroszczę talentu, bo ja niestety nie mam tego daru:) Pisz o swoich starociach, bo teraz to już rzadkość, wszędzie tylko nowości. Wszystkiego dobrego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W sumie teraz znajduję pocieszenie w... kryminałach ;) Ale też nietuzinkowych, bo odkopuję serię z komisarzem Beckiem ;)

   Usuń
 4. Piękne, artystyczne fotografie.
  Jestem pełna podziwu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne. Te dwie ostatnie najbardziej mnie zachwyciły. A tak na marginesie to co to za książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozłożona to opowiadania Cervantesa (po hiszpańsku, połowa XIX wieku), te małe to modlitewniki, pamiątki rodzinne, jest i Sienkiewicz (początek XX-go wieku) i Mickiewicz (połowa XIX-go wieku). Mam w sumie trzy czy cztery półki takich staroci, ale te akurat są najbardziej "efektowne" :)

   Usuń
 6. Cudowne! Gratuluję pomysłu i talentu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale klimatyczne zdjęcia. Gratuluję nawet mini wystawy.
  I miłej majówki.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdjęcia są doskonałe. Mam nadzieję, że zobaczy je jak najwięcej ludzi i się nimi zachwyci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fotografia książkowa ma w sobie coś tajemniczego, zwłaszcza starszych tomów - nie tych wydawanych taśmowo i do kupienia zaraz za makaronem i tuż przed gumą do żucia. Aż czuje się ten zapach i cień mijający się ze światłem na kolejnych stronach... Gratuluję wystawy! I zapraszam do poczytania: taknamarginesie.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. Moje zbiory traktuję bardzo osobiście, lubię je dotykać, przekładać, wertować. I te zdjęcia powstały właśnie z takiej miłości, z fascynacji "starym".

   Usuń